Matrix 4 Geliyor

Balta
Matrix 4 Geliyor

Bir döneme damgasını vuran Matrix serisinin 4. filmi Neo ve Trinity’yi geri getiriyor! Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss ikilisinin oynayacağı kesinleşen filmde senaryo ve yönetmenlik Lana Wachowski’ye emanet.

Lana Wachowski “The Matrix” dünyasında geçen dördüncü bir filmi yazmaya ve yönetmeye hazırlanıyor. Üstelik yazacağı bu yeni Matrix’in başrollerinde iki tanıdık isim var. Keanu Reeves Neo karakteriyle ve Carrie-Anne Moss ise Trinity rolüyle Matrix’e geri dönüyor!

Evet evet, bu okuduğunuz satırlar şaka değil. Basına bomba gibi düşen bu gelişme bizzat Variety tarafından özel haber olarak duyuruldu.

Warner Bros. ve Village Roadshow şirketleri filmin yapımcılığını ve küresel çapta dağıtımını üstlenecek. Warner Bros. Pictures Group’un şu anki başkanı Toby Emmerich duyuruyu bizzat kendisi yaptı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Emmerich şu cümleleri kurdu:Lana Wachowski ile Matrix’e tekrar girmekten daha heyecanlı başka bir şey olamazdı. Lana gerçek bir vizyoner (tekil ve özgün bir yaratıcı film yapımcısı) ve bu yeni bölümü ‘Matrix’ evreninde yazdığı, yönettiği ve ürettiği için çok mutluyuz.

Wachowski’ye ek olarak, senaryo yazımına Aleksandar Hemon ve David Mitchell de yardım ediyor. Lana Wachowski ayrıca Grant Hill ile birlikte filmin yapımcılığını da üstleniyor.

Bilindiği üzere Warner Bros. uzun süredir Matrix evrenine tekrar geri dönmek istiyordu. Ancak bu girişimi yavaşlatan birçok farklı faktör bulunuyordu. Hatırlarsanız yeni film için farklı birçok isim konuşuluyordu ama Keanu Reeves’in tekrar geri döneceğine dair şimdiye kadar bir işaret verilmemişti. Üstelik Wachowski’lerin olacağı dedikodusu yayılmış fakat daha sonra bunun yanlış anlaşılmış bir haber olduğu ortaya çıkmıştı. Daha bu ay başında Lilly Wachowski, farklı bir projeye ağırlık verdiği için Matrix dünyasına geri dönemeyeceğini ama yeni gelecek hikayenin orjinalinden çok daha iyi olmasını umduğunu belirtmişti.

Lilly’nin verdiği bu demeç doğrultusunda ister istemez biz diğer kardeşin de projede olmayacağı gibi bir yargıya varmıştık. Fakat sürpriz bir şekilde Lana, projenin başına geçmiş durumda.

Kendisi de konu hakkında bir açıklamada bulundu:

Lilly ile 20 yıl önce araştırdığımız ve gerçekliğimizle ilgili aradığımız fikirlerin çoğu şimdi daha da oturaklı. Bu karakterleri hayatıma tekrar alacağım ve onlarla yaşayacağım için çok mutluyum. Mükemmel arkadaşlarımla çalışmak için elde ettiğim bu yeni şans için ayrıca minnettarım.

Daha önceki üç film – The Matrix”, “The Matrix Reloaded”ve “The Matrix Revolutions” – dünya çapında toplamda 1,6 milyar dolardan fazla gişe hasılatı elde etmişti. Her üç film de Wachowski Kardeşler tarafından yazılıp yönetilmişti.

Alınan bilgilere göre Matrix 4 filminin çekimlerine 2020 yılının başlarında başlanması bekleniyor.

Kaynak: Kayıp Rıhtım

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Spider-Man, Marvel Evrenine Geri Dönüyor
  • EYLÜL 30, 2019
  • 1136 görüntülenme
 
Altın Portakal’da Jüri Başkanı: Zeki Demirkubuz
  • EYLÜL 26, 2019
  • 963 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.