En Çok İzlenen Filmlerin Yarısı Yerli

Balta
En Çok İzlenen Filmlerin Yarısı Yerli

Yılın ilk dört ayını geride bırakırken Box Office, Türkiye’deki sinema bilgilerini derledi. Ocak ayından bu yana 22 milyon 8 bin 121 kişi beyazperde ile buluşurken en çok izlenen film Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı, yönettiği ve başrolünü üstlendiği Organize İşler: Sazan Sarmalı oldu. İlki 2005 yılında vizyona giren Organize İşler devam filminde oyuncu kadrosunda değişikliklere gitmesine rağmen performansından bir şey kaybetmiş görünmüyor. Sinema salonlarındayken yayın hakları için Netflix ile anlaşan Yılmaz Erdoğan, yapımcıların büyük tepkisini çekmişti.

Listenin ikinci sırasında ise Marvel hayranlarının büyük merakla beklediği Avengers: Endgame yer alıyor. Vizyonda kaldığı sürenin iki hafta olduğu göz önüne alınırsa filmin ilerleyen günlerde birinci sıraya yükselmesi sürpriz olmayacaktır. Avengers’ın son filmi şu ana dek 2 milyon 116 bin kişi tarafından izlendi. Listeye üçüncü sıradan giren Can Dostlar, 15 milyon 702 bin liralık hasılat elde etti. Yönetmenliğini Tuğçe Soysop’un üstlendiği film, mahalleli çocukların hikâyesini konu ediniyor.

Dördüncü sırada uzun süre adından bahsettiren Bizim İçin Şampiyon 2 milyon 566 bin sinemasever tarafından izlendi, beşinci film ise bir diğer Marvel yapımı Captain Marvel. Altıncı sıradaki film yine yerli yapımlardan Çiçero. Erdal Beşikçioğlu’nun başrolünü üstlendiği filmi 934 bin kişi izledi. Yedinci sıradaki Aquaman, DC filmlerinin ülkemizde Marvel kadar ilgi görmediğini ispatı gibi. James Van’ın yönetmenliğini yaptığı film önceki yılın verileriyle toplam 17 milyon 398 bin lira hasılat elde etti. Sekizinci ve dokuzuncu sırada yer alan filmler ise animasyon: Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3, 693 bin 447 bin; Ralph ve İnternet – Oyunbozan Ralph 2 ise 684 bin 815 izleyiciyle buluştu.

Listenin son sırasında Öldür Beni Sevgilim adlı yerli film bulunuyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Spider-Man, Marvel Evrenine Geri Dönüyor
  • EYLÜL 30, 2019
  • 1148 görüntülenme
 
Altın Portakal’da Jüri Başkanı: Zeki Demirkubuz
  • EYLÜL 26, 2019
  • 978 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.