Kayıp Rıhtım Yeni Ekip Arkadaşları Arıyor

Balta
Kayıp Rıhtım Yeni Ekip Arkadaşları Arıyor

Edebiyattan sinemaya, bilim kurgudan beyazperdeye ve bilgisayar oyunlarına kadar geniş bir alana hitap eden Kayıp Rıhtım yeni ekip arkadaşları aradığını duyurdu. 11. yılını geride bırakan oluşum, söz konusu süre zarfı içinde önemli bir misyonu yerine getirdi; öykü seçkisinde önemli isimleri edebiyat dünyasına kazandırdı, kültür sanat alanındaki önemli gelişmeleri ilk ağızdan duyurdu. Oluşumun internet sitesinde yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Kayıp Rıhtım 11. yılını geride bırakırken genç ve deneyimli kadrosunu yepyeni isimlerle güçlendirmek istiyor. Bu zamana kadar Rıhtım’a katkı veren yüzlerce dostumuz oldu. Şimdiyse aileyi biraz daha genişletme zamanı.

Kayıp Rıhtım Ekibinin Bir Parçası Olmak İster misiniz?

Kayıp Rıhtım’ın deneyimli çevirmen ve editör kadrosuyla birlikte içerik üretmek, Türkiye’nin en çok okunan kültür-sanat platformlarından birisinde kendinizi gösterme şansı yakalamak istiyorsanız aşağıdaki adımları dikkatle takip edin.

Bu seneki yazar alımlarımızı biraz daha detaylı tutmak istiyor, anlayışınız için şimdiden teşekkür ediyoruz.

Bütün inceleme, çeviri haber ve diğer kategorilerde geçerli olan genel gereklilikler:

Türkçeye hâkimiyet, kültürel gelişmelere açık olmak, Kayıp Rıhtım geleneğine aşinalık.

Başvurabileceğiniz bölümler aşağıda.

EDEBİYAT / SPEKÜLATİF KURGU – İNCELEME

Bilimkurgu, fantastik edebiyat, korku, gerilim, polisiye gibi türlerde kitaplar okumak, üzerine düşünmek ve tartışmaktan hoşlanıyorsanız bu bölüm size göre. Kitap incelemelerinde deneyimli okurlarımız için.

Bu türlerde kaleme alınmış eserlere yönelik yazılmış, daha önce başka bir yerde yayınlanmamış bir inceleme/eleştiri/makale/köşe yazısı göndermenizi istiyoruz. Yaklaşık 750 kelimelik.

EDEBİYAT – İNCELEME

Spekülatif kurgu dışında kalan kurgu ve kurgu dışı eserlere ilgi duyan, daha önce benzer türde yazılar kaleme almış okurlarımız için.

Başka bir yerde yayınlanmamış bir inceleme/eleştiri/makale/köşe yazısı göndermenizi istiyoruz. Yaklaşık 750 kelimelik.

SİNEMA – İNCELEME

Sinema tarihine hâkim, sinema kuramları üzerine okumalar yapmış, festivalleri yakından takip eden, yeni çıkan filmleri radarında tutan, daha önce benzer türde yazılar kaleme almış okurlarımız için.

Başka bir yerde yayınlanmamış bir film eleştirisi göndermenizi istiyoruz. Yaklaşık 750 kelimelik.

DİZİ – İNCELEME

Geniş bir dizi kültürüne sahip olan, hem klasik hem de yeni çıkan dizileri yakından takip eden, diziler üzerine detaylı kafa yoran, daha önce benzer türde yazılar kaleme almış okurlarımız için.

Başka bir yerde yayınlanmamış bir dizi eleştirisi göndermenizi istiyoruz. Dilerseniz tek sezon ya da bütün bir dizi hakkında olabilir. Yaklaşık 750 kelimelik.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
74. Yunus Nadi Ödülleri Belli Oldu
  • EKİM 3, 2019
  • 1350 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.