Her Sabah Yüzümüzü Güldüren Uygulama: Bir Yudum Kitap

Balta
Her Sabah Yüzümüzü Güldüren Uygulama: Bir Yudum Kitap

Yoğun iş temposundan ya da günlük hayatın meşgalesinden kitaba vakit ayıramayanların yardımına koşan Bir Yudum Kitap, her sabah e-posta kutunuza adı ve yazarı belirtilen bir kitabın pasajını gönderiyor. Aralık 2015’te çalışmaya başlayan uygulamanın bugün binlerce üyesi var. Üye olmanız için yapmanız gereken tek şey www.biryudumkitap.com adresine girerek e-posta adresinizi yazmak ve aynı adrese gelen mesajı onaylamak.

Gönüllü Hakem Kurulu ile hareket eden Bir Yudum Kitap ekibinin gönderdiği pasajların ait olduğu eserleri nasıl belirlediklerini bilemiyoruz ancak edebi olmasına dikkat ediyor oluşları muhakkak. İnternet sitesinde yer alan bilgiler ise şöyle;

Biryudumkitap.com,

her sabah en iyi hikâyelerden ve romanlardan 5 dakikada okuyabileceğiniz en iyi pasajları e-posta kutunuza gönderen bir girişim. Sisteme abone olmak için www.biryudumkitap.com üzerinden e-posta adresinizi bırakmanız yeterli.

‘Her sabah bir yudum kahve, bir yudum kitap kalbe iyi gelir’ fikri ile yola çıkan girişim, şimdiden sosyal medya üzerinden yüzlerce aboneye ulaştı. 1 Aralık 2015’te ilk pasajları abonelerine ulaştıran Biryudumkitap, bütün kitap âşıkları için tamamen ücretsizdir ve her zaman da ücretsiz kalacak.

Memlekette okumaya zaman bulamama, ne okuyacağını bilememe gibi sorunları çözmeye odaklı girişim, popülarite değil; edebiyat kaygısı güdüyor. Sadece edebiyat dünyasının tanınmış yazarlarından değil, genç kalemlerin de eserlerinden pasajlar yayımlıyor. Çoğunlukla Türk Edebiyatı’na yer verilen içeriklerde zaman zaman dünya edebiyatından da izler oluyor. Siz de aramıza katılın, hep birlikte okuyalım.

Son olarak, destekleri için Faruk AladağBilal TayfurSadullah BağBuse Arslan‘a; kurumsal kimliğimizi tasarlayan Emre Sipahi‘ye, Biryudumkitap’ı paylaşan ilk güzel insan Beybin Esen‘e, bizlere desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Askıda Ne var? kurucusu Oğuzhan Canım‘a, Biryudumkitap kupalarını sırtında taşıyan, can dostumuz güzel insan Taner Oğuz‘a, bir de yukarıdaki alıntı ile ekşisözlük’te bizleri ekipçe gülümseten oykucu‘ye müteşekkiriz.

Siteye gitmek için tıklayınız.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
74. Yunus Nadi Ödülleri Belli Oldu
  • EKİM 3, 2019
  • 1350 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.