Uzun Süren Sessizlik Bozuldu: Manhattan ve Rakı

Balta
Uzun Süren Sessizlik Bozuldu: Manhattan ve Rakı

Uzun süre önce sosyal medya hesabı üzerinden binlerce takipçisiyle paylaştığı sözleri, şiirleri ve kısa hikâyeleriyle ilgi çeken Aykut Akgül, 2012 yılında bu başarısını Operadaki Darbuka adlı romanıyla taçlandırmış ancak ardından sessizliğe gömülmüştü. Aradan geçen zaman boyunca yeraltına çekilen yazar geçtiğimiz hafta Kaos Çocuk Parkı’nın Dip Serisi etiketiyle dağıtıma çıkan Manhattan ve Rakı adlı şiir kitabıyla geri döndü.

Yazar, eski üslûbundan hiçbir şey kaybetmiş değil. Satırlarında kelimelerle kavgasına, hırçınlığa, kendi denizinde boğduğu kafiyeleriyle gemisini yüzdürmeye, elindeki kırbacıyla hisleri önce intihara sürükleyip sonra yaşama ikna etmeye devam ediyor. Aykut Akgül, kitabının her sayfasında anlatmaya çalışıyor; hiçbir akıma dâhil değil, ben yolumu tek başına yürüyeceğim demek istiyor.

Manhattan ve Rakı ile okuyucularına merhaba diyen ve ardından Ayakta Kalmışlık ile hoş karşılayışlarını kenara bırakan kitabın Batuhan Saç’ın kaleminden arka kapak yazısı ise şöyle: Aykut Akgül birbirine yakın iki bina sanıyor ölüm ve yaşamı; izin istemeden taşınıyor birinden ötekine. Aykut Akgül kaşları çatık bir duygu. Kemiklerinin parçalanması pahasına sıkıyor hayatı. Sakınmıyor, yılmıyor, rahatsızlık veriyor, konfor bozuyor. Şiirini karada yürütüyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.