Hakan Bıçakçı’dan İki Rüya Dokuz Gerçek

Balta
Hakan Bıçakçı’dan İki Rüya Dokuz Gerçek

Hakan Bıçakçı’nın yeni romanı İki Rüya Dokuz Gerçek, Kara Karga Yayınlarından çıktı. Kitaba çizimleriyle M. Kutlukhan Perker eşlik etti. 2002 yılında ilk romanı Rüya Günlüğü’yle okuyucularıyla buluşan yazarın daha önce yayımlanan kitapları şöyle;

Rüya Günlüğü (İletişim, roman, 2002), Boş Zaman (İletişim, roman, 2003), Apartman Boşluğu (İletişim, roman, 2008), Karanlık Oda (İletişim, roman, 2010), Ben Tek Siz Hepiniz (İletişim, öykü, 2011), Doğa Tarihi (İletişim, roman, 2014), Hikâyede Büyük Boşluklar Var (İletişim, öykü, 2015), Otel Paranoya (İletişim, resimli öykü, 2017), Uydurmanın İncelikleri (Hep Ki­tap, inceleme, 2017), Uyku Sersemi (İletişim, roman, 2017).

İki Rüya Dokuz Gerçek adlı kitabın tanıtım bülteninden;

Hakan Bıçakcı’dan, ürpertici, naif, neşeli, hüzünlü ve beynimizi yerinden çıkarıp tekrar takan bir resimli novella.

“Gerçekçi düşler ve düş gibi bulanık bir gerçeklik algısı birbirine karıştı. Kontrol, televizyon kumandalarından, platonik aşkın dirilttiği tesadüfi umudun eline geçti. Yetişkinliğin yıllar süren karanlığında zamanın nasıl geçtiği anlaşılamadı ve zihin aradaki boşluklara girebilmek için direksiyonu gizemli bir yola, kirli ucuz bir otele, terk edilmiş bir lunaparka kırdı. Dışarıda ısıtmayan bir güneş, ıslatmayan bir yağmur, üşütmeyen bir rüzgâr vardı…”

 

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Metin Savaş’tan Yeni Roman: Vatandaşlık Ofisi
  • KASIM 1, 2019
  • 1029 görüntülenme
 
Parmak Hesabıyla İki Kişi Raflardaki Yerini Aldı
  • EYLÜL 25, 2019
  • 979 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.