İçerik Yazarlığı

Sevgili hanımefendiler ve beyefendiler,

Eğer uslu bir çocuksanız ve kırılacak tırnağınız, ütüsü bozulacak takım elbiseniz yoksa sizler de baltadergi.com’un içerik yazarlarından olabilirsiniz. Tabi bunun için birtakım şartlarımız var, dünya öyle bir yer haline geldi ki, kurallara uymadan nefes bile alamıyorsunuz.

  1. Balta Dergi kimseyi yazar yapmaz, mesela bizi yapmadı. Yazmak benim için bir yaşam biçimi, yazmayı çok seviyorum diyorsanız elbette sitemizde içerik yazarı olabilirsiniz ancak ben yazarım, bu iş tamam, ben oldum diyorsanız burada size yer yoktur.
  2. Ekibimizde yer almak isteyenler hâlihazırda yazan en az bir arkadaşımıza çay ya da kahve ısmarlamış olmakla ya da mesafeler engelse ısmarlamayı taahhüt etmekle birlikte ısmarladıklarının edebiyatını yapmamalıdır.
  3. Sitemizin içerik yazarı iyi bilmelidir ki, onaylanan her yazı sitenin ve derginin kurucularını yakından ilgilendirmektedir. Öyle sorumluluk kabul etmiyoruz gibi prensiplerimiz yoktur. Sizin için kavgaya bile gireriz, yeter ki haksız olmayın ve bizi gereksiz sorumluluklar altına sokmayın.
  4. Yazılarınız Türkçe imlâ ve yazım kurallarını uygun olmalıdır, “â” ve bağlaç olan “de” vazgeçilmezimizdir.
  5. Sitemizde içerik yazarı olmanız, aynı zamanda yazılarınızın dergimizde yayınlanacağı anlamına gelmemektedir. Hepinizi ayrı ayrı seviyor ve anlamanızı umut ediyoruz. Burası dostlar kıraathanesi değildir.
  6. Yazılarınız sitemizde yer alan kategorilere uygun olmalıdır. Lütfen kültür sanat, kitap, sinema, deneme ve öykü olarak belirlediğimiz konu başlıklarına uygun yazılarla bizleri meşgul ediniz, onur duyarız.
  7. Sitemizde içerik yazarı olan kullanıcılarımız profillerinde kullanılmak suretiyle bizlere herhangi bir resim ulaştırmakla mükelleftir. Yazıların paylaşımı esnasında etiketlenmesi için kullandığı sosyal medya hesaplarını ve iletişim bilgilerini site yönetimiyle paylaşması önemle rica edilmektedir. Mevzuya gizem katmanın manası yoktur.
  8. Balta Dergi, sizlere kaybolan yıllarınızı geri vermez ama baş ağrınızı dindirebilir.
  9. İçerik yazarlarımız sitemize ayda en az iki defa yazı göndermek zorundadırlar. İlk yazı örneğinizi iletisim@baltadergi.com e-posta adresine gönderdiğinizde kısa zaman içerisinde sizlere dönüş sağlanacaktır. Onaylanması halinde ise size verilen yetkilerle sitemize kolaylıkla yazılarınızı yükleyebilirsiniz.
  10. İlk 10 madde değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez ancak 9. madde gerektiğinde esnetilebilir.