Balta Dergi 14. Sayısı Yayınlandı

Balta
Balta Dergi 14. Sayısı Yayınlandı

Balta Dergi, Temmuz – Ağustos ayları için hazırladığı 14. sayısını yayına sundu. 36 sayfadan oluşan dergi, ön kapağında Ahmet Uluçay’a yer verdi. Merhum yönetmenin anısına çıkan sayının takdimi ise şöyle;

 

Balta Dergiden herkese selamlar,

Koronavirüs salgınının hepimizi evlere kapattığı tahammülfersâ zaman boyunca en az sizler kadar bizler de korku ve endişenin esiri olmamak için direndik. Şimdilerde hayatın devam edebilmesi adına normal taklidi yapan “yeni normal” hayatın akışına kapılmaya çalışıyoruz. Biliyoruz ki alışmaya mecbur varlıklarız ve bu zamanlar da geride kalacak.

 

Balta Dergi ekibi olarak krizi fırsata çevirdiğimiz ve kendimizle baş başa kalabilme fırsatını yakaladığımız karantina günlerinde siz okurlarımız için müstesna bir sayı daha hazırladık. İkinci kez Temmuz ayı sayısını okuyucuya sunma telaşını yaşamak, bizler için Covid19’a olmasa da sadra şifa niteliğinde bir meşgale oldu.

 

Dosya konusu olarak sevgili Ahmet Uluçay’ı ele aldığımız bu sayıda Fatma Dicle Karabınar yönetmenin biyografisi sizler için hazırladı ve Denizhan Gültekin ilk film incelemesi yazısını yazdı. Makale çevirisiyle Bayram Şafak Arslan, deneme yazısıyla Şaduman Tatlı ve öyküleriyle Alper Şahin, Lavinya Öz, Melik Buğra Karacabay ve Özlem Çelik katkılarını sundular. Burhan Kâzım Çalık, Esma Çaldıran, Hale Beyza, İsmail Özcan, Mehmet Zeki Kılıç, Soner Ataibiş, Suat Çakıroğlu, Tayfun Öztürk ve Ümit Aras Dağlı ise şiirleriyle on dördüncü sayımızda yer aldılar.

 

 

Ahmet Uluçay anısına şimdi

#BaltaGımıldayıvecek.

 

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
6 kullanıcı tepki verdi
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Balta Dergi 13. Sayısı Yayınlandı
  • MAYIS 15, 2020
  • 1425 görüntülenme
 
Balta Evden Okunacak
  • MART 21, 2020
  • 1713 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.