Balta Dergi 13. Sayısı Yayınlandı

Balta
Balta Dergi 13. Sayısı Yayınlandı

Koronavirüs salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında Balta Dergi, okurlarını riske etmemek için bu ay elektronik platformda okuyucularıyla buluşuyor. Toplamda 52 sayfadan oluşan dergi, ön kapağında Gustave Caillebotte’nin “Man at The Window” tablosuna yer verdi. #BaltaEvdenOkunacak mottosuyla çıkan sayının takdimi ise şöyle;

Balta Dergi’den herkese merhabalar,

Koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler sebebiyle sizlerin de bizler kadar endişeli olduğunuzun farkındayız. Sosyal yaşamın bitme noktasına geldiği günler aynı zamanda krizleri fırsata çevirmenin de yolunu açar. Öyle değil mi? Anlamsız kalabalıkların, gürültünün, kaosun çağırdığı kent yalnızlığının ortasında gerçek kendimizle baş başa kalacak olmanın vereceği huzurla sizlerin de vaktini vicdanınızı rahatlatacak işlerle değerlendireceğinizi ve bu işlerin arasında Balta Dergi’ye de yer vermenizi umut ediyoruz. En azından bizler o niyetteyiz.

Kıymetli okuyucu,

Bizlerin emeğinin karşılığını almak üzere yapılan her işe saygısı var ancak nitelikli yazma eyleminin karşılığının çok okunmak, çok takdir edilmek, çok alkışlanmak olduğuna inanmıyoruz. En başında “kentli” dememizin de maksadı budur. Yazmak ve okumak baştan aşağıya “kentli” işidir ve bu sebeple kitleden ziyade nitelikli azınlığın nazarında kıymete binmek ister. Balta Dergi’nin de yayına başladığı ilk günden beri tek dileği nitelikli okurun hak ettiği yazılar kaleme almak ve bakmayı değil, görmeyi bilenlere ulaşabilmektir. Bizler bu yol üzre sizler için bir sayı daha hazırladık.

Deneme ve inceleme yazılarıyla Alper Şahin, Denizhan Gültekin, Ertuğrul Çapan, Fatma Dicle Karabınar ve Harun Bora Tunç bu sayımızda aramızda yer aldılar. Bayram Şafak Arslan ve Emre Kılagus ise tercümanlığını üstlendikleri yazıda gençlerimizin durmaksızın kanayan “flört” müessesesine parmak bastı. Arif Ahmet Oğuz, Burhan Kâzım Çalık, Eda Özuuğurlu, Tayfun Öztürk, Serap Demir, Esma Çaldıran, Fahri Alpyürür, Gökçe Güneyoğlu, Ümit Aras Dağlı, İsmail Özcan, Kıymet Güleş, Muhsin Çelik, Ramazan Teker, Mehmet Zeki Kılıç, Soner Ataibiş, Suat Çakıroğlu şiirleriyle sayımıza katkıda bulundular. Derviş Bozkurt, Özlem Çelik, Elif Davarcı ve Hale Beyza öykülerini sizler için yazdılar.

Ülke ve dünya olarak şartlarımızın normalleşeceğini ümit ederek sizlere hürmet ve selamlarımızı yolluyoruz. Bizi özlemeyi ihmal etmeyiniz.

Şimdi

#BaltaEvdenOkunacak

 

 

 

 

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
6 kullanıcı tepki verdi
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Balta Dergi 14. Sayısı Yayınlandı
  • TEMMUZ 17, 2020
  • 1228 görüntülenme
 
Balta Evden Okunacak
  • MART 21, 2020
  • 1568 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.