Balta Dergi Temmuz Sayısı Çıktı

Balta
Balta Dergi Temmuz Sayısı Çıktı

Temmuz ayında 5. sayısıyla okurlarına merhaba diyen Balta Dergi, raflardaki yerini aldı. Her geçen sayıda kaliteyi ve niteliği arttırmayı denemeye devam eden dergide bu ay, yine muhtelif yazarlar var. Kapağında Kızılderili Efsane Şef: Oturan Boğa’nın yer aldığı derginin Temmuz sayısı yazar kadrosunda; Fatma Dicle Karabınar, Denizhan Gültekin, Derviş Bozkurt, Elif Davarcı, Hale Avcı, Zeynep Kaplan, Harun Bora Tunç, Tamer Sağcan, Mehmet Bağır, Soner Ataibiş, Metehan Tanyıldız, Emre Gülsever ve Suat Çakıroğlu  yer alıyor.

Temmuz sayısının takdim yazısı ise şöyle;

Kıymetli Balta Dergi Okurları,

Temmuz ayı sayımızla yeniden sizlerle buluşmak, bizlere yazın gelişinden daha fazla heyecan veriyor. Zaten mevsim denince dergi olarak akla yaz değil, sonbahar geliyor çünkü sizin de bileceğiniz gibi sararan yaprak, yeşeren tomurcuktan şaire daha yakındır. Her fırsatta dile getirdiğimiz gibi, bu dünya hepimize yüktür, muhakkak eğleneceğiz ki, yükümüzün hakkını verelim. Balta Dergi, dünyasının yükünü eğlenerek taşıyanların sığınacak yegâne limanıdır. Burada hepimize yetecek kadar yer var.

Aramıza hoş geldiniz!

Beşinci sayımızın kapağında Kızılderili efsane Şef: Oturan Boğa’ya yer verdik. Fatma Dicle Karabınar, sizler için hayatını kaleme aldı. Denizhan Gültekin, Derviş Bozkurt, Elif Davarcı, Hale Beyza ve Zeynep Kaplan öyküleriyle dergimizde yer aldılar. Harun Bora Tunç kahramanların varlığını sorguladığı denemesinde yine ikna olunmayacak şeylere bizleri inandırmaya çalıştı. Tamer Sağcan, modern zamanları geride bırakmaya az zaman kala ilkelliğin mi, yoksa bizi çağıran post-modern zamanların mı insan için daha münasip olacağı ya da en basiti bütün bu zamanlara isim vermenin gerçekten gerekli olup olmadığı sualiyle bizleri baş başa bırakacak bir yazı kaleme aldı. Mehmet Bağır, sinematik evrendeki kahraman figürünün yolculuğunu inceledi.

Soner Ataibiş, Suat Çakıroğlu, Emre Gülsever ve Metehan Tanyıldız şiirleriyle bu sayımızda yer alan diğer isimler oldular. Bu sayımızda önceki aylardan farklı olarak e posta adresimize gelen bir mesaja yer verdik. İçeriğimizde yeterli bilgiye haiz olacağınız mesele, bizleri yarınlar için mutlu etti desek yalan söylemiş oluruz, – mutluluk yoktur – ama umutlandık. Emeği geçen herkese teşekkürü borç biliriz.

Takdim yazımızın sonuna gelmeden evvel dergimizi bu aydan itibaren ikamet ettiğiniz yerin en yakınındaki kitapçıdan sipariş edebileceğinizin müjdesini vermek istiyoruz. Artık bize ulaşabileceğiniz her yerde varız.

Şimdi

#BaltaDevirecek

Balta Dergi’yi okumak için önceki sayılardan farklı olarak size en yakın kitapçıdan Emek Dağıtım aracılığıyla temin edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
2 kullanıcı tepki verdi
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Balta Dergi 15. Sayı Çıktı!
  • EKİM 3, 2020
  • 1512 görüntülenme
 
Balta Dergi 11. Sayı Yayında!
  • ŞUBAT 3, 2020
  • 1575 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.