Balta Dergi Eylül Sayısı Çıktı!

Balta
Balta Dergi Eylül Sayısı Çıktı!

Balta Derginin Eylül sayısı okuyucularıyla buluştu. 7. sayısının kapağıda söz yazarı, şair ve besteci Ali Tekintüre’ye yer ayıran derginin takdim yazısı ise şöyle;

Doğanın yeniden yeşermek üzere sararmaya başlayacağı Eylül ayından muhakkak alınacak çok ders vardır. Şair mevsimi, sırrını kaleme söyletenlerin kadim dostu, dile gelmeye naz edenlerin ilham perisi ve bu hayatta, her şeyin telafi edileceğinin habercisi sonbahar nihayet kapımıza dayandı. Dinginliğin ve sessizliğin insana en hakiki ilaç olduğuna itimat edenler olarak, yayınevlerinin yeni sezona hazırlandığı günlerde, şu hoş zamanı nitelikli eserlerle geçireceğinizi biliyor ve aynı eserlerle birlikte Balta Dergiye zaman ayırdığınız için teşekkür ediyoruz. Sizlere tam bu burada reverans yapmak isterdik ama yerimiz dar. Hepinize kucak dolusu selamlar ve sevgiler.

Balta Dergi Eylül sayısının kapağında şair, söz yazarı ve besteci Ali Tekintüre’ye yer ayırdık. Harun Bora Tunç hayat hikâyesini sizler için derledi. Yazdığı birbirinden güzel sözlerle çoğumuzun bir dönem acısına ortak olan yazarın biyografisi eminiz ki, hatıralarınızı canlandıracak, eski sevgilinizi arayacak olursanız lütfen dergimizi tavsiye ediniz.

Şair mevsiminin taze ayında Metehan Tanyıldız, Soner Ataibiş, Suat Çakıroğlu, Tayfun Öztürk, Erhan Vural ve Soner Kandemir birbirinden güzel şiirleriyle bizlerle. Eylül sayımızda Elif Davarcı, Derviş Bozkurt ve Doğukan Danış ise kaleme aldığı öyküleriyle hayal dünyamızda yeni kapılar aralıyor. Zeynep Kaplan ve Fatma Dicle Karabınar denemeleriyle hayata karşı takındığımız tavrı yeniden sorgulayacak. Alper Şahin, Metin Köse’yle gerçekleştirdiği röportajla Zonguldak maden işçilerinin yaşayışlarına yazarın eserleri üzerinden dikkat çekecek, Tamer Sağcan hakikati sorgularken, Engin Topuz edebiyatımızın unutulan köşesinde tozlanmış bir fotoğraf karesini bizlere anlatacak. Metin Savaş ise hepimizi Thomas Bernhard’ın Kireç Ocağı’ndan içeri davet edecek.

Bu ayki takdim yazımızın son sözlerini tüketmeden evvel öğrenim hayatına devam eden okurlarımıza yeni eğitim öğretim döneminde başarılar dileriz. Okulu asınız, dersi kaynatınız, gerekirse sınav haftasına kadar yatıp bir gece öncesinde çalışınız ama okumayı sakın aksatmayınız. Biz cebindeki son parayı kitaba yatıracak nesiller için önümüzdeki günlerde yine burada olacağız. Hoşça kalınız.

Şimdi

#BaltaKuşanacak

 

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Balta Dergi 15. Sayı Çıktı!
  • EKİM 3, 2020
  • 1465 görüntülenme
 
Balta Dergi 11. Sayı Yayında!
  • ŞUBAT 3, 2020
  • 1535 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.