Balta Dergi Ağustos Sayısı Okurlarıyla Buluştu

Balta
Balta Dergi Ağustos Sayısı Okurlarıyla Buluştu

Ağustos ayında yeniden okurlarına, “Merhaba” diyen Balta Dergi, 6. sayısının kapağında meşhur tablosu Kaplumbağa Terbiyecisi’yle birlikte anılan Osman Hamdi Bey’e yer verdi. Aynı sayıda tiyatro sanatçısı Şahin Kızıltepe ile gerçekleştirdiği söyleşiye de yer ayıran kültür ve edebiyat mecmuasında muhtelif yazarlardan deneme, şiir, inceleme öyküler yer alıyor.

Ağustos sayısının takdimi şöyle;

Sevgili Balta Dergi Okurları,

Sizlerle yeniden buluşma imkânı bulduğumuz Ağustos sayımızın kapağında Osman Hamdi Bey’e yer ayırdık. Mehmet Bağır’ın sunumuyla hazırlanan yazıda ünlü ressamın yalnızca ressam olmakla kalmayıp farklı meziyetlere sahip olduğunu göreceksiniz. Bu ayki röportajımızı ise tiyatro üzerine önemli mesajlar içeren bir sohbet eşliğinde Şahin Kızıltepe’yle gerçekleştirdik. Bizlere vakit ayırdığı için kendisine tekrar teşekkür ederiz.

Elif Davarcı, Fatma Dicle Karabınar, Hale Beyza, Derviş Bozkurt, Sema Koç ve Denizhan Gültekin sayımızda öyküleriyle yer aldılar. Metehan Tanyıldız, Soner Ataibiş, Suat Çakıroğlu, Rukiye Aydoğan ve Erhan Vural ise şiirlerini paylaştılar. Alper Şahin, Zonguldak Madencilik Tarihinin Türk Edebiyatındaki Yansımaları adlı makalesi; Tamer Sağcan, Non-Lineer Dile Yolculuk ve Metin Savaş Toplumsal ve Bireysel Düşünce adlı incelemeleriyle Ağustos sayımızda yer alan diğer isimlerdi.

Bu ayki merhabamıza son vermeden evvel geçtiğimiz ay kaybettiğimiz, cumhuriyetimizin yetiştirdiği önemli şairlerden Küçük İskender’i anıyor ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Son zamanlarda herkesin dilinde dolaşan edebiyat faciası kitabın adını ve yazarını ise burada anmayı düşünmüyoruz. Lütfen siz de yerli yersiz telaffuz etmeyiniz. Her zaman ve her yerde, her şeyin üzerine koyduğumuz edebiyatı korumaya Balta Dergi nezdinde devam edeceğiz.

Şimdi

#BaltaÇevrilecek

Balta Dergi Ağustos Sayısını temin etmek için tıklayınız.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
5 kullanıcı tepki verdi
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Balta Dergi 15. Sayı Çıktı!
  • EKİM 3, 2020
  • 1211 görüntülenme
 
Balta Dergi 11. Sayı Yayında!
  • ŞUBAT 3, 2020
  • 1392 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.