Balta Dergi 15. Sayı Çıktı!

Balta
Balta Dergi 15. Sayı Çıktı!

Balta Dergi, 15. sayısıyla okuyucuya merhaba dedi. Eylül-Ekim ayları için hazırlanan derginin takdimi ise şöyle;

Sevgili Balta Dergi okuyucusu,

Seninle bu 15. randevumuz. Artık ne sen bize yabancısın, ne de biz sana eliz. Kelimelerle çıktığımız ringde “gong” sesi duyulana değin kavgamıza uzaktan seyirci kalmak yerine avazın çıktığı kadar bağırdığı görüyor ve seninle gururlanıyoruz. Hem pandemi sürecinde internete taşıdığımız yayınımızı, hem mevcut imkânlarımızla matbu dergimizi yalnız bırakmadığın için sana minnettarız. Boşa Balta savurmadığımızı gördükçe aldığımız darbeler karşısında aklımıza Rocky Balboa’nın oğluna söylediği sözler geliyor.

“Sana zaten çok iyi bildiğin bir şey söyleyeceğim. Dünya her zaman gökkuşağı ve güneşten ibaret değildir. Acımasız ve kötü bir yerdir. Ne kadar güçlü olursan ol, seni dizlerinin üstüne çökertecek ve orada tutacaktır. Sen, ben ya da bir başkası, hiç kimse hayat kadar güçlü vuramaz. Ama önemli olan ne kadar sert vurduğu değil, önemli olan aldığın darbelere rağmen yoluna devam edebilmendir. İşte kazanmak budur.”

Gong sesi henüz çalmadı, kimin kazanacağını bilmiyoruz ama nihayetinde edebiyat dünyasına da sirayet eden riyakârlığa, sahteliğe, sahte kabadayılığa, şımarıklığa, küstahlığa, uçkur davasına, samimiyetsizliğe, kurnazlığa, yalana ve paraya tamahın her türlüsüne karşı biz buradayız.

Sana da bizimle birlikte olduğun için teşekkür ederiz.

#BaltaBurada

Derginin 15. sayısını edinmek için tıklayınız.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
4 kullanıcı tepki verdi
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Balta Dergi 11. Sayı Yayında!
  • ŞUBAT 3, 2020
  • 1574 görüntülenme
 
Balta 10. Sayı Yayında
  • ARALIK 18, 2019
  • 1539 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.