Balta Dergi 1. Sayı Raflarda

Balta

Raflarda dememize bakmayın. Aslında dergi çıkalı çok oldu, neredeyse yirmi gündür raflardayız ama heyecanımızdan olacak, ilk göz ağrımızın çıkış haberini sitemize içerik olarak eklemeyi unuttuk. Bu aralar masalarda, çantalarda ve kitaplıklarda.

Hepinizin bildiği üzere, adımızı ve sloganımızı Âsaf Halet Çelebi’nin İbrahim şiirinden esinlenerek aldığımız için vefa borcumuz mahiyetinde, ilk sayımızın kapağını değerli şâirimize ayırdık. Denizhan Gültekin, biyografisini ele alırken, Metehan Tanyıldız şiirlerini inceledi.

Zeynep Kaplan Dağıldık, Fatma Dicle Karabınar Beşerin İhtiyacı, Harun Bora Tunç Gerçeğin Görülmesi Üzerine adı taşıyan denemeleriyle Mart sayısında yer verdiğimiz isimler oldu. Suat Çakıroğlu, Ses şiiriyle ilk sayımızda bizimleydi. Soner Ataibiş Düş De Gör, Aykut Akgül Aliş Hadiseler Diyarında, Aybike Demirel Güler Üç Bardak Çay adlı öyküleriyle aramızda yer aldılar. Anlamaya Çalışmak Bağışlamakla Aynı Şey Değildir başlığında Yeliz Ekşi, Hannah Arendt’in Kötülüğün Sıradanlığı kitabını, Mehmet Bağır ise Şapkadan Sinema Çıkartan Bir İllüzyonist başlığında Yönetmen Georges Méliés’i inceledi.

Bu vesileyle dergimizin ilk sayısında bizlerden desteğini esirgemeyen kapak tasarımcımız Ömer Duman’a, mizanpajı için zaman ayıran Ozan Kirişçi ile İbrahim Baydar’a ve ayraç tasarımcımız Emre Yıldırım’a teşekkür ederiz. Elbette teşekkür edeceklerimiz bununla sınırlı değil.

Hâlihazırda işletmecisi oldukları mekânlarda dergimize yer veren Hasbihâl Kafe’de Kubilay Yalçınkök’e, Hâne Kafe’de Hamit Altun’a, Yemen Kahvesi’de Yavuz Altay’a ve Cartoon Kafe’de Ahmet Durmuş’a; Manisa FM’in Bir Tat Edebiyat adlı programdaki konuşmalarında dergimize vakit ayıran ve dinleyenlerine tavsiye eden Orhan Haşim Elmalı ve Engin Topuz’a; Ankara’da Yüzdeiki Kitabevine, Manisa’da Tuba Kitabevine, Isparta’da Ezgi, Avni, Beyazıt ve Şeyda Kitabevlerine; standımız için bizlere müsaade eden Süleyman Demirel Üniversitesine teşekkür ederiz.

Bizlere ulaşabileceğiniz yerlerin ilerleyen aylarda çoğalmasını temenni ediyoruz. Yola çıktığımız ilk günden bu yana sizlerden tarafımıza ulaşan e posta ve mesajlara elimizden geldiğince yanıt vermeye, dergimizle ulaşabileceğimiz kadar okuyucuya ulaşmaya çalıştık. Yalnız olmadığımızı biliyor ve yolumuza sizlerin desteklerini arkamızda hissederek devam ediyoruz. İlerleyen sayılarda görüşmek dileğiyle.

Hoşça kalınız.

Şu an çok duygusalız.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Balta Dergi 15. Sayı Çıktı!
  • EKİM 3, 2020
  • 1465 görüntülenme
 
Balta Dergi 11. Sayı Yayında!
  • ŞUBAT 3, 2020
  • 1535 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.